Krostki w zagięciach nóg, ramion, szyi i na twarzy u 11-miesięcznego dziecka

Mój synek ma 11 miesięcy, jakiś czas temu pojawiły mu się krostki w zgięciach nóg, ramion, na szyji i na buzi, na brzuszku nic nie ma. Czy możliwe, żę uczulił go płyn do płukania, mimo, że krostek na brzuszku ani plecach nie ma. Podaliśmy mu również mleko UHT z kaszką manną oraz pomidora. w tej chwili od trzech dni nie je żadnego z tych produktów, po jakim czasie mogą zginąć krostki?/

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą sugerować reakcję uczuleniową. Mleko i pomidory należą do produktów, które często wywołują reakcje alergiczne. Czas po jakim znikną zmiany jest różny u różnych dzieci. Na pewno wskazana jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.