Krosty na napletku, a przecież nie współżyję...

Mam 17 lat, mam już bardzo długo dużo białych krost na napletku, wypadają mi też włosy z okolic penisa. Wcześniej się tym nie przejmowałem, nie swędzi, nie boli, nie ma innych objawów. A i na pewno nie złapałem tego od dziewczyny, bo czekamy z tym do 18. Zastanawiam się, czy jest to groźne i czy można się w jakiś sposób tego pozbyć?

Witam serdecznie.

Niestety, bez badania nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie. Konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Wypadanie włosów i zmiany skórne zdecydowanie wymagają dalszej diagnostyki. Mogą być objawem infekcji grzybiczej, wirusowej lub bakteryjnej.

Pozdrawiam.