Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krosty na nosie - czy udać się do dermatologa?

Mam 15 lat (dziewczyna) i od jakiegoś czasu robią mi się na nosie takie duże pryszcze... Na początku boli, a potem jest taka gulka, która zazwyczaj sama pęka (staram się nie wyciskać). Nigdzie więcej tego nie mam (jedynie na czole trochę wągrów)... Nie wiem jak się tego pozbyć - to krępujące... Może udać się do dermatologa, co to może być? Bardzo proszę o pomoc :)

15 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam serdecznie.

Opisane zmiany są prawdopodobnie zmianami trądzikowymi.
W pierwszej kolejności należy wdrożyć odpowiednio dobraną pielęgnację - konieczna jest niestety cierpliwość i systematyczność. Wyciskanie, drapanie czy drażnienie zmian jest przeciwwskazane i może doprowadzić do nasilenia zmian trądzikowych i ich rozsiania. Polecam artykuł opisujący główne zasady pielęgnacji cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych: http ://abctradzik. pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Niektóre kosmetyki dostępne w aptekach zawierają większe stężenie substancji aktywnych.
Jeżeli mimo stosowanej pielęgnacji nie będzie widocznego efektu, rzeczywiście warto rozważyć wizytę u dermatologa. Lekarz po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu określi, czy jest wskazane leczenie i w jakiej formie.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy