Krosty na penisie - czy to przez antybiotyk?

Tak od półtora tygodnia, kiedy zakończyłem antybiotyk na penisie pojawiły się małe czerwone krostki, które ani nie swędzą, ani nie bolą, tylko brzydko wyglądają. Co kilka dni znikają, a potem znowu się pojawiają. Następnie na napletku pojawiły się małe pęknięcia (bezkrwawe) prawie nie bolą. Mam 15 lat i nie miałem nigdy stosunków.

Witam serdecznie.

Infekcje grzybicze atakują najczęściej organizm gdy następuje spadek odporności  - w przypadku różnych infekcji, przemęczenia organizmu, stresu. Także w trakcie stosowania antybiotykoterapii mogą pojawić się objawy zakażenia grzybiczego. Stan taki najczęściej spowodowany jest zaburzeniem prawidłowej flory bakteryjnej organizmu, co sprzyja rozwojowi infekcji grzybiczej.

Tak więc w Pana przypadku  mogło dojść do rozwoju grzybicy, jednak w celu potwierdzenia przyczyny objawów i włączenia adekwatnego leczenia konieczna jest  wizyta u dermatologa.
W przypadku stosowania antybiotykoterapii warto stosować preparaty zawierające kultury bakterii dostępne w wielu formach bez recepty w aptekach.

Pozdrawiam