Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krosty na pośladkach u chorego na kiłę

Mam kiłę i leżałem 2 tyg. w szpitalu. Podawali mi 4 razy dziennie penicylinę dożylnie. Po wyjściu ze szpitala zacząłem brać na zakończenie 2xdziennie rano i wieczorem 2 tabletki doxycykliny. Na pośladkach mam krosty czy wrzody, jakieś dziwne syfy. Sam nie wiem, co to jest. Czasami swędzą, czasami nie. Co to jest? Pomóżcie proszę, jak to zniszczyć? Czy to wpływ kiły?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Myślę, że nie jest to żaden objaw kiły. Kiła przebiega w inny sposób i daje inne objawy i dolegliwości. Takie zmiany na pośladkach mogą świadczyć np. o powikłaniu samej antybiotykoterapii, czyli grzybicy w formie zmian skórnych. W tej sprawie najlepiej powinien wypowiedzieć się dermatolog po bezpośrednim badaniu. Możliwe, że konieczne okaże się włączenie odpowiednich leków przeciwgrzybiczych.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety