Krosty na wardze sromowej

Współżyję z partnerem od 7 miesięcy mniej więcej regularnie. Zdarzało nam się bez zabezpieczenia, ale nie mam innych partnerów seksualnych, jest on moim pierwszym. Od jakiegoś miesiąca zauważyłam na lewej wardze sromowej coś jakby pryszcze... są one w rządku, taki jakby grubszy pasek. Nie odstają dużo... może na 2 milimetry. Pasek ich ma długość ok. centymetra. Są jeden przy drugim, dosyć szerokie w kolorze mojej skóry, nic z nich nie wypływa, są tak jakby narośniętą skórą... Na codzien nie bolą, nie pieką, nie swędzą... jedynie gdy mocno je naciskam lub szczypie, próbując wycisnąć, a także po stosunku pieką i bolą, ale to raczej ze względu na otarcie o nie, bo są niedaleko wejścia do pochwy. Mam bardzo suchą skórę na wargach sromowych i golę się na nich. Czy możliwe, żeby to było od golenia? Bardzo proszę o fachową informacje. Niby nie przeszkadzają mi te krostki w niczym... no może trochę boli, gdy otrę przy stosunku, ale martwię się. Co to może być? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Panią objawy mogą być rzeczywiście spowodowane podrażnieniem i np. uczuleniem - może warto zaprzestać przynajmniej na jakiś czas golenia tych okolic. Pisze Pani, że obecny partner jest Pani jedynym partnerem - jednak nie wiem, czy Pani także jest dla niego tą "pierwszą"... Bo jeśli nie, to nie mogę na poziomie internetowej porady wykluczyć choroby przenoszonej drogą płciową i powinnam zalecić Pani wizytę u lekarza.

Pozdrawiam!