Krosty w okolicach pochwy

Od pewnego czasu mam krosty w pochwie. Jestem nastolatką nie uprawiałam nigdy seksu. Mam już okres nieregularny. Bardzo się boję bo nie wiem co mi jest, mam je już chyba pół roku. Niedługo mama zapisze mnie do ginekologa. Myję się w okolicach intymnych codziennie i dbam o higienę krocza. Śluz mam normalny i nie wydaje nieprzyjemnego zapachu. Krosty są twarde nie bolą mnie, ale dzisiaj delikatnie zaczęło mnie piec w pochwie nie wiem czy to są te krosty, raczej nie tylko tam dalej nie wiem jak to się nazywa. To dzisiaj w nocy zaczęło mnie właśnie piec i potem nad ranem i cały dzień czuję lekkie pieczenie bardziej w dole. Proszę o pomoc. Bardzo się martwię bo nie wiem co to jest.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane zmiany najprawdopodobniej mają podłoże infekcyjne. Długi czas ich występowania i brak jakiejkolwiek poprawy wymaga konsultacji specjalistycznej. Niestety konsultacja internetowa nie jest w stanie zastąpić osobistej wizyty w gabinecie. Do rozpoznania przyczyny dolegliwości konieczne jest obejrzenie zmian i zadanie kilku podstawowych pytań w ramach wywiadu lekarskiego. Z tego też powodu zachęcam do szybkiego kontaktu z ginekologiem, a jeśli zmiany występują u ujścia pochwy lub w okolicy warg sromowych także z dermatologiem.

Fakt, iż jest Pani dziewicą nie wyklucza infekcji o etiologii grzybiczej czy bakteryjnej. Prawidłowa higiena osobista nie gwarantuje braku infekcji dróg rodnych. Sprzyja im nieprzewiewna bielizna, źle zbilansowana dieta, antybiotykoterapia i wszystkie stany chorobowe przebiegające z osłabieniem odporności.

Pozdrawiam.