Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krosty w okolicy sutka po korzystaniu z basenu

Witam, Mam na imię Kamil , mam 14 lat. Od kilku dni w okolicach sutka mam małą chrostke. Co zrobić Czy może mieć to jakiś związek z tym ze jestem alergiek lub przez ostatnie kilka dni bardzo czesta kapalem sie w basenie z chlorem ?
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Mity na temat łysienia

Witam! Obecność zmiany najprawdopodobniej ma związek z nadkażeniem bakteryjnym skóry. Być może przyczyniły się do tego wizyty na basenie. Jeśli zmiana jest niewielka powinno pomóc odkażanie jej w domowych warunkach - np. spirytusem salicylowym lub smarowanie maścią z neomycyną (niektóre preparaty dostępne są w aptekach bez recepty).

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, sucha, alergiczna skóra często reaguje w taki sposób na różne czynniki w tym na wodę basenową. Jeśli nie są to krosty ropne wystarczy emolient, jeśli są należy zastosować choćby tribiotic kilka dni na noc. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy