Krótka szyjka i dość duża reaktywność macicy

Jestem w 37 tc (36 wg usg). Mój lekarz zwleka z odstawieniem leków przepisanych ze wzgl na krótką szyjkę i dość dużą reaktywność macicy(spasmolina 2x1, asmag 3x1 i luteina 2x2). Czy odstawienie w 37/38tc nie opóźni porodu? Obawiam się przenoszenia ciąży i indukcji porodu.

Skoro tak zadecydować ginekolog prowadzący proszę podporządkować się jego zaleceniom. Nie ma obaw leki nie powinny wpłynąć na okres porodu mimo ich stosowania w obecnym okresie ciąży.