Krótka szyjka macicy w 19-tygodniu ciąży

Witam jestem w 19 tyg ciazy bylam.u.lekarza i.stwierdzil on ze mam.krotka szyjke 3cm czy to powod do niepokoju lekarz nie przepisal zadanych tabletek ani nie zalecił lezenia. Czy lekarz nie podszedl do sprawy zbyt na luzie? jest to moja pierwsza ciaza czy fakt iz jestem niska osoba ma.wplyw na to ze mam krotka szyjka dziekuje

Aleksander Ropielewski

Długość szyjki macicy ne ma związku ze wzrostem. Postępowanie na chwilę obecną jest odpowiednie, natomiast wraz ze wzrostem płodu nalezy obserwować czy nie dojdzie do niewydolności szyjki macicy.