Krótki sen w dzień u 4-miesięcznej córki

witam moja corka ma 4 mies.od dwoch miesięcy bardzo mało śpi w dzień 3 godz najwiecej a czasami i tylko godz.wieczorem zasypia kolo 19-20 i spi do6-7 oczywiscie z przerwami na karmienie(karmie piersia).jest bardzo radosnym ruchliwym dzieckiem:)miedzy dzemkami nie placze potrafi sie zajac zabawkami i nie widac ze jest zmeczona czy powinnam sie martwic czy moze to poczatki adhd?prosze oodp

Dziecko w tym wieku zaczyna odkrywać świat, wszystko wydaje mu się ciekawe, a na pewno ciekawsze niż sen. Dodatkowo często nie rozpoznaje swoich potrzeb (nie rozumie, że dyskomfort, który odczuwa to senność). Jeśli malutka jest dzieckiem pogodnym i nie widzi Pani żadnych innych odstęp rozwojowych, to nie ma się czym martwić. Warto pamiętać, że temperament (który jest uwarunkowany biologicznie, wrodzony) jest indywidualna cechą każdego człowieka i stanowi o różnicach indywidualnych. Inaczej mówiąc- także potrzeba snu jest różna u różnych ludzi. Maluszek w tym wieku przesypia średnio ok 12-16h na dobę, ale niektóre dzieci śpią mniej, a ich rozwój nie odbiega od normy. Na ten moment też nie jest to wskaźnik ADHD. Musiałby wystąpić szereg innych cech, które nie są diagnozowane na tak wczesnym etapie rozwojowym.

Witam,
Myślę, że jeszcze za wcześnie na takie diagnozy :)
Proszę spokojnie obserwować córeczkę i cieszyć się z jej pogodnego charakteru.
Pozdrawiam