Krótki stosunek przerywany dzień po okresie a ryzyko ciąży

Witam Odbyłam krótki stosunek przerywany jeden dzień po okresie. Okres mam nieregularny 27-30 dni. Czy mogę być w ciąży? Bardzo się boję. Chłopak się we mnie nie spuścił
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dni po bezośrednio po okresie to zwykle czas niepłodny, jednak nie mogę tego wykluczyć na 100%. Stosunek przerywany predysponuje do ciąży, oczywiście jeżeli tylko wcześniej nastąpiła owulacja. Proponuję wykonac test ciążowy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosunek przerywany nie jest pewnąmetodą antykoncepcji więc nie można wykluczyć ciąży. W opisanej sytuacji jest ona jedna bardzo mało prawdopodobna. W przypadku opóźniania się okresu należy wykonać test ciążowy, ale myślę, że w Pani przypadku nie dojdzie do takiej sytuacji.