Krótki stosunek seksualny i przedwczesny wytrysk

Mamy pewien problem. Dotyczy on naszego współżycia. Od kilku dni podczas stosunku u mojego partnera bardzo szybko dochodzi do wytryski i nasz stosunek jest bardzo krótki. Musimy uprawiać stosunek przerywany,aby mógł z nad tym zapanować .Wcześniej nie było takich sytuacji ,że po kilku minutach dzieję się właśnie takie coś. Proszę nam powiedzieć w czym tkwi problem ?Czy to leży w psychice ?Czy jest możliwość aby nad tym zapanować , co należy robić? Czy powinien udać się do specjalisty?I do kogo?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedwczesny wytrysk należy do najczęstszych zaburzeń seksualnych. Dotyczy wszystkich grup wiekowych. Przyczyną takiego stanu jest stres wywołany samym zbliżeniem z partnerką oraz zbyt duże napięcie seksualne, długo nierozładowywane. Oczywiście problem leżący w psychice nie jest jedynym z powodów. Warto wspomnieć także o chorobach organicznych tj no zaburzenia zwierwcza cewki moczowej, trwała nadwrażliwość żołędzi członka, nadpobudliwość nerwu sromowego.Reasumując, proszę przekonać męża o potrzebie odwiedzenia gabinetu lekarza seksuologa, który zaordynuje skuteczną farmakoterapię.

Dzień dobry
Poruszyłaś wiele wątków w swoim pytaniu, które trzeba rozpatrywać oddzielnie.
1.szybki wytrysk u partnera
2. przerywany stosunek
3.za mało informacji o waszym wieku i innych istotnych wiadomości o tymco się stało.
Jeśli chodzi o to jak zapanować nad tym co się między wami stało, to proszę o kontakt ze specjalistą i umówienie się na poradę, najlepiej razem. Znajdź specjalistę który przyjmuje blisko Was. Na koniec chciałabym przekazać ci dobrą informację, najczęściej wiele takich problemów jest związanych z naszą psychiką, dlatego warto pytać. Znajdz informację na portalu lub w internecie. Pozdrawiam

Witam,
Aby zrozumieć, co się dzieje należałoby zastanowić się, czy coś się zmieniło w ostatnim czasie między państwem, np. częstotliwość zbliżeń seksualnych, relacja między państwem, a także czy i co zmieniło się ostatnio w życiu partnera. Na życie seksualne wpływają wydarzenia dnia codziennego, trudności, stresy lub inne przeżycia, a także przyjmowane leki. Aby rozpoznać problem konieczny jest dokładny wywiad z Pani partnerem. Pomocy może szukać w gabinecie psychologa-seksuologa, który po ustaleniu przyczyny zasugeruje odpowiednią interwencję/ ćwiczenia. Niekiedy skuteczne okazuje się doraźne użycie żelu znieczulającego przed stosunkiem, którym należy posmarować penisa. Ważne, aby stosunek odbywał się wówczas w prezerwatywie, aby nie znieczulił także partnerki lub aby zmyć go w odpowiednim czasie (szczegóły znajdują się w instrukcji).