Krótkie drgawki przed wybudzeniem się ze snu u niemowlęcia

Witam. Mój 2-miesięczny synek przed wybudzeniem się ze snu ma czasem krótkie drgawki (trwa to dosłownie sekundę, występują ze 3 szarpnięcia całym ciałem). Raz wykonał przy tym odruch Moro (wyrzucenie kończyn z gestem objęcia) ale potem już nie. Wybudza go to ze snu, a potem płacze. Nie byłam jeszcze u neurologa, ale bardzo się martwię, że to padaczka. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jeśli coś wydarzy sie czuwaniu to wówczas trzeba to omówić z pediatra.I on podejmie decyzje o konieczności pogłębionej diagnozy specjalistycznej.
Pozdrawiam cieplo