Krótkie utraty świadomości

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam u mojej siostry jakby krótkie utraty świadomości, towarzyszy temu zobojętniały wzrok i mimowolne mlaskanie, próbuje coś mówić, ale brzmi to jak jakiś bełkot, zaczyna jakby w połowie historii, a po chwili wszystko wraca do normy, a siostra wydaje się nieświadoma tego co przed chwilą miało miejsce. Gdzie udać się z takim schorzeniem? Co to może być?

Dzień dobry,

Zdiagnozowanie dolegliwości Pani siostry może mieć miejsce wyłącznie podczas osobistej wizyty u lekarza. Stąd najlepiej jak siostra uda się do lek. POZ, który w zależności od wstępnego rozpoznania skieruje siostrę do odp. specjalisty (neurolog? psychiatra?).

Opisane objawy mogą być formą napadów padaczkowych, ale przyczyny mogą też być inne. Diagnostyka w tym wypadku należy do neurologa, najlepiej zajmującego się diagnostyką i leczeniem padaczki.
Postawienie rozpoznania wymaga dużego doświadczenia. Proszę na konsultację udać się razem z siostrą ponieważ w tym wypadku bardzo ważny jest opis wydarzeń od świadków.
Specjalista w zależności od potrzeby zleci niezbędną diagnostykę i pokieruje dalszym postępowaniem.