Krótkie wędzidełko - czy są na to jakieś domowe sposoby?

Witam Panie Doktorze! Mam 14 lat i niedawno stwierdziłem, że mam zbyt krótkie wędzidełko napletkowe. Kiedy zapytałem się w internecie jednego z lekarzy powiedział mi, że muszę jak najszybciej iść do urologa, gdyż krótkie wędzidełko powoduje zaburzenie wzrostu członka. Zwracam się do Pana z pytaniem, czy to prawda? No i mam jeszcze jeden problem powiązany z penisem. Mój penis ma w stanie spoczynku 3-4 cm, a w wzwodzie około 7-8 cm. Obawiam się, że to strasznie mało, a nie chcę być wyśmiany przez dziewczynę w przyszłości. Przede mną dopiero intensywny okres dojrzewania, gdyż nie mam jeszcze włosów pod pachami i dopiero pojawiają się u mnie włosy w okolicach członka. Pytanie, czy penis urośnie, gdy zacznę dojrzewać? Czy krótkie wędzidełko może spowodować zatrzymanie się wzrostu penisa? To bardzo ważne, proszę jeśli chodzi o wędzidełko jakieś domowe sposoby, gdyż boję się po prostu wizyty u urologa i boję się o tym powiedzieć rodzicom. Błagam, niech Pan poda mi jakieś sposoby na to, bo nikomu o tym nie powiem! Pozdrawiam, Robert
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Zbyt krótkie wędzidełko to dość częsta wada spotykana u chłopców. Może mieć charakter pierwotny, czyli istnieć od urodzenia, bądź wtórny na skutek na przykład zapaleń i urazów. Krótkie wędzidełko prowadzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu, czy stosunku, co może być powodem dużego dyskomfortu przy współżyciu. W czasie stosunku może dojść do naderwania zbyt krótkiego wędzidełka powodującego jego krwawienie, co wymaga niejednokrotnie leczenia w trybie pilnym.
Wielokrotne pękanie i samoistne gojenie się tych małych pęknięć (o ile pacjent nie zgłosi się do lekarza) może powodować bliznowacenie i znaczne dalsze skracanie się wędzidełka jeszcze bardziej utrudniające współżycie.
Leczenie polega na operacyjnym wydłużeniu wędzidełka (plastyczne nacięcie i odpowiednie zszycie) w znieczuleniu miejscowym. Niestety nie ma innej "domowej" możliwości leczenia. Zdecydowanie nie powinieneś zatem tego odwlekać!
Jeżeli zaś chodzi o rozwój narządów płciowych, to pamiętaj, że dopiero rozpoczynasz okres dojrzewania, który jest czasem intensywnych zmian w Twoim organizmie, włącznie ze zmianami w obrębie narządów płciowych. Nie powinieneś mieć zatem powodów do niepokoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty