Krótkotrwała masturbacja 19-letniego mężczyzny

Witam.Masturbuje sie prawie codziennie i trwa to bardzo kutko.Dlaczego to tak jest?

Dzień dobry!

Jest to cecha indywidualna. U niektórych mężczyzn czas trwania masturbacji jest dłuższy, a kontrola nad momentem wytrysku - większa. U innych - czas stosunkowo krótki, a kontrola nad momentem wytrysku - niemal żadna. Zazwyczaj wynika to z utrwalonych przez lata nawyków masturbacyjnych, ale niekiedy także z wrodzonych predyspozycji.

Warto spróbować wprowadzić ćwiczenia związane z nauką rozpoznawania sygnałów płynących z ciała, rozpoznawania różnych etapów i stopni podniecenia seksualnego, przeczuwania momentu wytrysku i przerywania stymulacji tak, aby ten wytrysk oddalać w czasie.

Pozdrawiam!