Krótkotrwałe napady duszności, łzawienie oczu i kaszel u 18-latki

Od czasu do czasu mam napady duszności? Zaczyna się tak że zaczyna mi sie robić duszno, oczy mnie pieką i łzawią, w gardle zaczyna łaskotać, a chwilę potem zaczynam mocno kaszleć i się trochę dusić. Mija minuta, albo 2 i już normalnie się czuję. Zazwyczaj gdy czuję ze zaczyna się to, to po prostu biore kilka łyków wody i mi przechodzi.

Gdyby objawy się nasilały konieczna będzie konsultacja lekarska i psychologiczna.