Krótkotrwałe zaniki świadomości u 19-latki

Witam, od 2 miesęcy miewam sekundowe zapaście (chwilowe utraty świadomości tego gdzie się znajduję, jakbym dopiero co się obudziła ze snu, czasem przytrafia się nawet podczas rozmowy z kimś). Mam 19 lat, nie jestem w ciąży, prawidłowo się odżywiam, wskaźnik BMI jest prawidłowy, podczas okresu jestem osłabiona, miewam wtedy zawroty głowy. (Podaję te informacje, ponieważ może mogą mieć związek z moją przypadłością) Jakie badania powinnam wykonać, aby zdiagnozować czego objawem są te zapaście?

Proszę na początek skonsultować się z lekarzem internistą. Jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń (chorobę) będzie to oznaczało ich psychogenne podłoże. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem psychiatra i/lub psychologiem oraz podjąć psychoterapię.