Krótkotrwały silny stres w ciąży

WitamJestem w 7 tygodniu ciąży. Dzisiaj miałam dwie bardzo nerwowe sytuacje. Każda z nich trwała ok 30-45 minut ( czyli łącznie nerwy i płacz przez ok 1h-1,5 h). Czy mogło do zaszkodzić maluszkowi? czytałam ze krótkotrwały stres nie zagraża płodowi. stąd moje pytanie co oznacza krótkotrwały - ile trwa krótkotrwały stres i nerwy, który nie zagraża płodowi?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie zdefiniować pojęcie krótkotrwałego stresu, który nie zagraża dziecku. Opisane dwie sytuacje nie powinny się jednak negatywnie odbić na rozwoju ciąży. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który prowadzi Pani ciążę.