Krótkowzroczność a dobór okularów korekcyjnych

Lekarz okulista na badaniu stwierdził krótkowzroczność. Wszystko idealnie widzę napisane blisko, daleko niestety już nie. Na recepcie mam napisane okulary do dali: strefa 0,50 cylinder-1,0 czy lekarz nie popełnił błędu

Witam. Lekarz zbadał wadę refrakcji a nastepnie dobrał korekcję którą powinna Pani zastosować, aby widzieć lepiej do dali. Badając Pani zapewne pytał jak Pani widzi s soczewkami próbnymi. Jeśli ostrość wzroku była pełna z zastosowaną korekcją, a bez korekcji widzenie jest zamglone, to znaczy że Powinna Pani nosić okulary/soczewki kontaktowe - proszę zrealizować receptę okularową wg zaleceń lekarza