Krótkowzroczność a noszenie soczewek kontaktowych

Dzień dobry, mam krótkowzroczność. Różnica między jednym i drugim okiem wynosi ponad 2 dioptrie. Ostatnio okulista stwierdził u mnie niedowidzenie jednego oka, wg niego widziało ono zaledwie 25% obrazu. Przepisał mi soczewki. W soczewkach obraz jest zamglony, widzę gorzej na oko zdrowsze (nie to niedowiadzące). Lekarz stwierdził, że tak powinno być, że mózg się 'przestawia' na widzenie drugim okiem. Czasem mam wrażenie, jakbym widział dwa różne obrazy. Czy tak powinno być?

Aleksander Ropielewski

Przez pewien okres może tak być.. Należy kontrolować stan oczu. Najpewneij nie ma powodu do obaw, jednak ostatecznie mógłbym to stwierdzić po badaniu.