Krótkowzroczność a wskazania do noszenia okularów

Mam krotkowzrocznosc minus 2 w obu oczach, czy musze nosic okulary na co dzien? sa zapisane na dal. Czy noszenie codzienne nie przyzwyczai oczu i zwiekszy z czasem wade a moze noszenie wyrywkowe je tylko pogorszy? Dodam, ze z bliska widze dobrze

Witam.
Osobiście polecam noszenie takich okularów tylko do czynności wymagających dobrej ostrości wzroku do dali , natomiast do pozostałych czynności proponuję zdejmować okulary.
Pozdrawiam