Krótkowzroczność a zaświadczenie od lekarza medycyny pracy

Witam! Potrzebuje zaświadczenie od lekarza medycyny pracy aby kontynuować naukę jako informatyk. Mam niestety krotkowzrocznosc. Posiadam okulary że szklami- 0,5 teraz wada się poglebila bo nie widzę w nich tak dobrze jak kiedyś a bez nich jest naprawdę kiepsko. Do okulisty jestem umówiony na lipiec i wtedy będą zapewne też nowe okulary. Moje pytanie jednak brzmi czy lekarz może nie wypisać mi zdolności? Nie mam zaćmy, oczopląsu ani nie jestem daltonistą. Pozdrawiam i dziękuję

witam

Krótkowzrocznośc nie jest przeciwwskazaniem do Pana pracy. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Może Pan bez problemu odwiedzić gabinet lekarza medycyny pracy
pozdrawiam

Rafał Mierzyński

Lek. RafaĹ MierzyĹski

Nie sądzę. otrzyma Pan receptę na nowe okulary i zalecenie pracy przy komputerze w okularach. Może być skrócony czas do następnego badania. Powinien Pan zadbać o swój wzrok i pracując przy komputerze robić 15 minutowe przerwy co godzinę, patrząc w dal, najlepiej na zielone drzewa.