Krótkowzroczność i odwarstwienie siatkówki a Atropina

Witam mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa badania siatkówki w czasie ciąży. Jestem w 24 TC i wiem ze mam jakieś zwyrodnienie na oku (stwierdzone po badaniach ze 3 lata temu,że może siatkówka mi się odwarstwiać), nic z tym nie robiłam. Jestem krótkowidzem z wadą ok -0.5.Teraz po wywiadzie lekarz skierował mnie na badanie do okulisty właśnie aby sprawdzić co i jak. wyczytałam iż stosowanie atropiny do rozszerzania źrenicy jest szkodliwe. wiem iż istnieją jeszcze inne środki.

Stosujemy 0,5% Tropicamidum, nie sądzę zeby ktoś Panią chciał kropić Atropiną.Zmiany otworopochodne zabezpieczamy laserem przed porodem. Bezpiecznie można się badać po 28 Hbd, nie mają wtedy krople wpływu na płód.Pozdrawiam