Krótkowzroczność i pogorszenie widzenia na jedno oko

Witam Noszę soczewki od kilku lat , wada to krótkowzroczność. Miesiąc temu w nocy podczas snu poczułem bolesne kłucie w lewym oku (po 20 min.ból ustał) no i od tamtej pory pojawiły się problemy z widzeniem tego oka-są dni w których widzenie na lewe oko się pogarsza tzn. widzę niewyraźnie jak za mgłą, następnie po 2-3 dniach jest wszystko ok i sytuacja się powtarza. Byłem na konsultacji, ale badanie nic nie wykazało. Co się dzieje? co to może być?

Witam,

częstą przyczyną podobnych problemów może być zespół nawracających ubytków nabłonka. Spowodowany może on być wcześniejszymi (do kilku lat wstecz) urazami rogówki organicznymi przedmiotami (liście, igliwie, paznokcie itp.). Noszenie soczewek kontaktowych podczas snu powoduje obrzęk rogówki i nasila lub uaktywnia proces chorobowy.
Jednakże właściwe i pewne rozpoznanie jest możliwe po dokładnym badaniu, najlepiej podczas trwania dolegliwości.