Krótsza noga po zabiegu wstawienia endoprotezy biodra a bieganie

DZIEŃ dobry- jestem po zabiegu wstawienia endoprotezy Biodra lewej nogi sierpień 2015 rok. Od 2 miesięcy się rehabilituje Mój rehabilitant zmierzył moje nogi i okazało się że nogi z endoprotezą jest mniej o dwa cm PRZE ZABIEGIEM BYŁA krotka 3 CM . Przed i PO zabiegu biegałem bardzo wolno dokuczało mnie Biodro .Jestem amatorem biegania i zamierzam powrócić do biegania, ale ta krótsza noga mnie złości co o tym myśleć BIEGANIE to moje życie choć mi nie wolno .

Dzień dobry,

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla Pana byłoby zamienić bieganie np. na pływanie lub nordic walking. Proszę pamiętać, że im intensywniejsza aktywność fizyczna tym większe ryzyko uszkodzenia (zwichnięcia) protezy. Należy unikać biegania, jazdy na nartach, tenisa. Jeżeli chodzi o skrót kończyny proszę zastosować specjalne wkładki ortopedyczne by wyrównać długość nogi.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam, proponuję zaopatrzyć się w wkładkę dobrze dobraną i wówczas spróbować biegania, jeśli biodro nie będzie bolało można kontynuować sport. Endoproteza biodra ma poprawić jakość życia, dobra wkładka i przede wszystkim buty z dużą amortyzacją. Powrót do biegania jest możliwy.