Krótsze i bardziej skąpe miesiączki oraz ból brzucha a nadwaga

witam, mam 36 l. w listopadzie z powodu anemii i wtórnej nadplytkowsci usunęłam wkladke COPPER. Od tamtego czasu moje miesiączki są co 25 d. (z wkłada były co 28 d). Obfitość uległa zmniejszeniu ale od 3 cykli od 18/19 dc. cyklu bardzo boli mnie brzuch a miesiączki trwają tylko 3 dni-pierwszego plamienia, drugiego lekkie krwawienie, trzeciego plamienia, w nocy już nic i czasami czwartego dnia tylko rano plamienia. Lekarz powiedział ze mam nadwagę i to dlatego?? (nadwagę od 15 lat) czy na pewno?

Witam serdecznie,
Nadwaga jak najbardziej może wpłynąć na krwawienia miesiączkowe, zazwyczaj jednak powoduje rozregulowanie cyklu, jego nieregularność. A u Pani tego nie ma. Bardziej przyczyn szukała bym w nadpłytkowości i anemii, które mogą powodować skąpe krwawienia. Również usunięcie wkładki mogło wpłynąć na długość i obfitość miesiączki oraz jej bolesność. Zalecam udanie się z tym do dobrego ginekologa, który z pewnością wykona odpowiednie badania.