Krótsze miesiączki po pettingu a ryzyko ciąży

Witam, 3 stycznia uprawiałam petting z partnerem, do wytrysku nie doszło. Byłam bez bielizny, mój partner tylko na chwilę zdjął bokserki. Kontaktu pomiędzy naszymi narządami nie było. Nieustannie stresuję się, że mogę być w ciąży. Od zdarzenia minęły dwa miesiące i również miałam dwie miesiączki jednak jakby inne - obfitością nie odstawały od tych, które miałam wcześniej, ale były jakby krótsze (zazwyczaj 5 dni, teraz 3) i stąd moja obawa, czy istnieje ryzyko żebym była w ciąży? Objawów nie mam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ciążę możemy wykluczyć. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy.