Krótszy sen bez oznak zmęczenia

Czy jest jakiś sposób aby spać krócej, a nie czuć zmęczenia. Czytałem o fazach snu: mianowicie, że warto się budzić podczas płytkiego snu. Niestety, nie wiem jak to zrobić.

Szanowny Panie,

Sen jest bardzo ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Nie sądzę, by można było osiągnąć to, o co Pan pyta - żeby spać krótko i nie czuć zmęczenia. Gdyby było to możliwe to na pewno wszyscy szybko byśmy się o tym dowiedzieli, bo przypuszczam, że jest wiele osób takich jak Pan, które chciałyby to osiągnąć. Domyślam się, że pytanie wynika z tego, iż ma Pan dużo obowiązków i w związku z tym bardzo mało czasu na odpoczynek i zależy Panu na tym by w krótkim czasie zregenerować swoje siły. Zachęcałabym jednak Pana do tego, by zastanowił się Pan nad lepszą organizacją codziennych zajęć, żeby jednak te 8 godzin snu udało się Panu uzyskać.

Pozdrawiam,
Monika Wysota

Dzień Dobry Panu,

Jest tak zwany świadomy sen, który wymaga tzw. kontrolowania snu.

Polecam Panu Grupy społecznościowe, na Facebooku, które wymieniają się informacjami i realnymi doświadczeniami w tym obszarze.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl