Kruszenie się zęba u dziecka

Witam . Problem tyczy sie dziecka 7 letniego . Corka od zawsze ma problem z zębami . Wszystkie mleczaki były leczone niektòre kanałowo . Gdy wyszły zęby stałe (6) od razu były dziurawe . Dzisiaj zauważyłam ,że jedynka zaczyna się kruszyć a jest stała :( Proszę o poradę z jakiego powodu tak może się dziać . Nasz lekarz stomatolog twierdzi , że czasem tak jest :(

Jeśli przyczyną ukruszenia się zębów był np. uraz, to oczywiście najważniejsze będzie unikanie ich w przyszłości. Jeżeli to próchnica, to zalecałbym odpowiednią higienę jamy ustnej, unikanie słodyczy i ssania butelki, a także lakierowanie zębów lakierem z fluorem. Jeśli natomiast wina leży po stronie genów, to oczywiście nasz wpływ jest niezwykle ograniczony.