Krwawa wydzielina z pochwy po miesiączce - czy to zapalenie?

Witam serdecznie!

Mam 28 lat. Mój cykl jest zazwyczaj regularny i trwa 28 dni, zdarza się jednak czasami, że cykl jest krótszy. Krwawienie występuje od 4 do 5 dni. W lipcu krwawiłam dwa razy, od 1 do 5 lipca oraz od 24 do 28 lipca. Nie rodziłam dzieci. Codziennie się myję płynem do higieny intymnej, gdyż zwykłe mydło powoduje, że mam uczucie pieczenia i swędzenia w pochwie, ale czasami mam też uczucie, że nawet ten płyn powoduje lekkie swędzenie i pieczenie. 1 sierpnia zauważyłam podczas podcierania się bladoróżową wydzielinę, ale nie było to normalne krwawienie, coś w rodzaju bladoróżowego moczu. Boli mnie pochwa kiedy oddaję mocz, trochę szczypie, mam wrażenie, jakby stale mi się chciało siku. Pochwa mnie boli gdzieś tak od 30 lipca. W piątek 29 lipca skorzystałam nie ze swojego ręcznika, a na dodatek musiałam pożyczyć bieliznę, bo nie miałam ze sobą nic na zmianę. Dziewczyna, która dała mi te rzeczy miała zapalenie pochwy, ale że to były czyste rzeczy, to z nich skorzystałam, teraz jednak nie mam pewności, czy może jednak, mimo że wyprane mogły spowodować i u mnie zapalenie pochwy?
Dzisiaj, tj. 2 sierpnia chcieliśmy się z partnerem pokochać, ale po krótkiej penetracji (prezerwatywę zakładamy pod koniec stosunku) okazało się, że ja krwawię i to dość mocno, krew była prawie rubinowa, a mnie trochę szczypało w pochwie. Miałam długą przerwę w życiu seksualnym, bo ponad rok i z nowym partnerem to był nasz drugi stosunek, ale szybko został przerwany. Teraz mam lekkie wybroczyny w kolorze blado-różowo-pomarańczowym. Kilka lat temu zdarzyło mi się, może ze dwa lub trzy razy, że podczas stosunku miałam zaczerwienione wejście do pochwy i lekko krwawiłam, a kiedy stosowałam prezerwatywy lateksowe, to po stosunku i w trakcie miałam uczucie pieczenia i szczypania w pochwie. Kiedy 24 lipca zaczęłam krwawić, to bardzo bolał mnie brzuch, zazwyczaj nie czuję bólu brzucha podczas miesiączki, a tego dnia to ból był nieznośny, jakby mnie rozsadzało od środka, połknęłam tabletkę przeciwbólową, ale i tak ból ustąpił dopiero po ponad godzinie.
Ogólnie to podczas ostatniej miesiączki to czułam się nadzwyczaj słabo. Nie wiem, czy dieta ma wpływ na stan pochwy, ale 27, 29 i 31 lipca wypiłam dużą ilość alkoholu, ponadto w jadłospisie mam dużo cukrów w postaci ciastek, batoników, czekolad, puddingów (mam prawidłową wagę w stosunku do mojego wzrostu), jem produkty mrożone, typu pierogi i kluski.

Witam serdecznie!

Każde krwawienie śródcykliczne wymaga kontroli ginekologicznej. Trudno jest ustalić właściwą przyczynę plamienia bez zbadania Pani, ale wiele sugeruje, iż przyczyną Pani dolegliwości jest infekcja pochwy.Przemawia za tym świąd, pieczenie oraz plamienie kontaktowe. Dieta wysokowęglowodanowa niewątpliwie sprzyja infekcjom, choć wydaje się, że największe znaczenie ma tu skorzystanie z bielizny i ręcznika osoby zakażonej. Tego nie wolno robić! Bielizna najprawdopodobniej była prana w niewystarczającej temperaturze, która nie zabiła patogenów.

W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się do ginekologa, który zaordynuje właściwe leczenie.

Pozdrawiam