Krwawiące dziąsła podczas mycia zębów

mam straszny problem z krwawiącymi dziąsłami. zaczęło się już jakiś czas temu ale było to rzadkie i bezproblemowe. ostatnio aż boję się myć zęby, bo za każdym razem wiąże się to z dużą ilością krwi. czy to bardzo groźne? co mam robić?
ponad rok temu

Proszę czyścić zęby i dziąsła starannie,nie zawazajac na krwawienie. Dopóki starannie nie wyszczirkuje się zębów stan zapalny wywołujący krwawienie nie minie. Dodatkowo zalecam płyny do płukania bądź połykanie naparem z herbaty szałwia/ rumianku.

Krwawiące dziąsła to objaw stanu zapalnego przyzębia i - na ogół - stanu zapalnego całego organizmu. Jest to związane zwykle z niewłaściwą higieną i zaburzeniem funkcjonowania układu odpornościowego. radzę zacząć od dobrej higieny - miękka szczoteczka myjąca i masująca również dziąsła - początkowo mimo krwawienia - nitka dentystyczna używana przed szczotkowaniem i irygator po wypłukaniu ust. Wskazane jest płukanie ust ostudzonym naparem z rumianku. Jeśli to nie pomoże - czas na wizytę w gabinecie.

Witam. Krwawienie dziąseł to przykra dolegliwość, która może wynikać z wielu przyczyn, np. złej higieny jamy ustnej, braku witaminy C, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, a nawet nadmiernego stresu. Gdy się pojawi, warto skonsultować się ze specjalistą, bo bagatelizowanie tego problemu może być niebezpieczne dla organizmu. Pozdrawiam. Krystyna Pikała