Krwawię po odstawieniu tabletek - czy to normalne?

Witam! Mam pewien problem, dlatego zgłaszam się tutaj, nie mam możliwości, aby w najbliższym czasie udać się na wizytę do ginekologa. Moim problemem jest fakt, że odstawiłam tabletki i krwawię. Dodam na początek, że to była moja pierwsza antykoncepcja w postaci tabletek, wcześniej nie stosowałam. Zaczęłam pierwsze opakowanie zgodnie z instrukcja, w pierwszy dzień miesiączki. Po 8 dniach (8 tabletkach) musiałam odstawić ten lek, z powodu złego samopoczucia, bólu głowy, nudności, zawroty głowy, osłabienie. W 8. dzień nawet po zażyciu tabletki wymiotowałam, musiałam więc je odstawić. Dziś jest 3. dzień, kiedy nie biorę tabletek i zaczęłam krwawić, czy to normalne czy organizm może tak zareagować? Dopiero miałam okres i jestem bardzo zmartwiona moją sytuacją, ponieważ nie mam teraz możliwości pójścia do ginekologa. Proszę o pomoc, rady. Jak będzie wyglądało wyczekiwanie na następny okres? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie, które u Ciebie wystąpiło nie jest okresem, tylko tzw. krwawieniem z odstawienia. Jest ono spowodowane przerwaniem przyjmowania tabletek. Poziom hormonu we krwi uległ gwałtownemu obniżeniu co w konsekwencji spowodowało wystąpienie krwawienia. Jest to prawidłowa reakcja organizmu.

Sugerowałabym udać się w najbliższym czasie do lekarza w celu zmiany preparatu na inny, lepiej tolerowany.

Pozdrawiam