Krwawienia międzymiesiączkowe a antykoncepcja

Witam. Biorę od kilku miesięcy proszki antykoncepcyjne - dokładnie C***. Tydzień temu miałam problemy z zapaleniem pęcherza, czemu towarzyszyły bóle podbrzusza. Parę dni temu zaczęły mi się  krwawienia. Od 4 dni codziennie krwawię, mimo że miesiączkę powinnam mieć dopiero za 2 tygodnie. Czyli jestem w środku przyjmowania tabletek (zorientowałam się  ostatnio, ze pominęłam jedna w tym miesiącu). Do ginekologa mogę się  dopiero umówić na wizytę w przyszłym tygodniu. Stad tez pytanie: co może być przyczyna krwawień, oraz, czy mam odstawić tabletki dopóki nie skontaktuje się  z ginekologiem? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne mają swoje działania niepożądane. Jednym z takich działań niepożądanych są krwawienia śródcykliczne. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.

W Pani przypadku być może doszło do stanu zapalnego dróg rodnych ze względu na niedawną infekcję pęcherza moczowego. To również może być przyczyna krwawienia.
Wizyta u ginekologa pozwoli na postawienie rozpoznania oraz włączenie ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam