Krwawienia po stosunku i między okresem. Co jest przyczyną?

Mam pytanie, ponieważ ostatnio tzn. jakieś 3 miesiące zaczęły się krwawienia między miesiączkami i zdarzają się czasami również po stosunku. Chciałabym się zapytać o przyczyny takich krwawień, czy ma to jakieś powiązanie z braniem tabletek hormonalnych. Chociaż biorę już tabletki 6 lat, to po raz pierwszy zaczęłam krwawić miedzy okresem i po stosunku.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienia występujące śródcyklicznie, a także po stosunku mogą sugerować nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy.

Należy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa w celu dokładnego zbadania, konieczna wydaje się także cytologia szyjki macicy.

Redakcja abcZdrowie.pl