Krwawienia podczas stosunku

Witam..chodze juz od lat do lekarzy z tym samym problemem..krwawienia podczas stosunku..jestem zdrowa..ostatnio lekarz odpowiedział mi...taka pani uroda...a dla mnie to ogromny problem...może tutaj mi ktos poradzi?? mam 43 lata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, krwawienie kontaktowe jest nieswoistym objawem, może być spowodowane różnymi przyczynami, zarówno nieprawidłowościami pochwy, jak i szyjki macicy, do częstych przyczyn należą zapalenia, zakażenia, nadżerki, polipy, a także nowotwory. Być może podczas stosunków dochodzi do urazów dróg rodnych, proszę spróbować znaleźć inne pozycje, podczas których nie będzie dochodziło do urazów. Ponadto, być może, aby ustalić przyczyny krwawienia oprócz badania ginekologicznego może być wskazane wykonanie cytologii oraz badania USG przezpochwowego. Pozdrawiam.