Krwawienia śródcykliczne, a zażywanie tabletek

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne (q***, bez konieczności robienia przerwy między kolejnymi opakowaniami), w 21 dniu cyklu pojawiło się krwawienie, w związku z tym nie wiem jak to odnosi się do zażywania tabletek. Czy kontynuować dalej i zażyć kolejną tabletkę wg schematu, czy pominąć pozostałe pigułki i być może zacząć nowe opakowanie?

Lek. Marta Hat

Witam!

Proszę kontynuować stosowanie tabletek według zalecanego schematu.
Krwawienia śródcykliczne mogą być normalnym elementem stosowania leku, podobnie jak brak krwawienia.

Niespodziewane krwawienia śródcykliczne mogą występować przez kilka pierwszych miesięcy przyjmowania leku Q*** Zazwyczaj krwawienie rozpoczyna się w 26. dniu, czyli w dniu przyjęcia drugiej ciemnoczerwonej tabletki, bądź w ciągu kilku kolejnych dni. Z badań klinicznych leku Q*** wynika, że krwawienia śródcykliczne występowały u 10-20% kobiet w danym cyklu. Jeżeli nieoczekiwane krwawienia będą występować dłużej niż przez 3 miesiące z rzędu, bądź jeżeli zaczną występować po kilku miesiącach, lekarz powinien określić ich przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie!