Krwawienia w 6 tygodniu ciąży

witam mam pytanko jestem 6 tygodni w ciazy i pojawily mi sie krwawienia na wizycie lekarz nie okreslil konkretnie czy moje dziecko bedzie zylo poniewaz nie wykryto pulsu i bicia serduszka czy to oznacza ze plod jest martwy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, krwawienia na wczesnym etapie ciąży mogą mieć wiele przyczyn i nie zawsze wiążą się ze złym rokowaniem przebiegu ciąży. Brak stwierdzenia akcji serca płodu na tym etapie również nie pozwala na postawienie ostatecznego rozpoznania, akcja serca płodu jest z reguły obserwowana pomiędzy 6., a 8. tyg. ciąży, w związku z tym badanie USG należy powtórzyć po ok. 14 dniach.