Krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych u 27-latki

Podczas pierwszego opakowania tabletek Belara cały czas plamiłam, w 17 dniu wystąpiło krwawienie, lekarz poradził odstawić tabletki i po 7 dniach zacząć kolejne opakowanie. Tak też zrobiłam, do dziś było bez plamień/krwawień, dzisiaj przyjęłam 12 tabletkę i mam brązowe, nasilające się plamienia coraz bardziej krwiste. Czuję, że zbliża się okres , więc czy ponownie odstawić tabletki czy brać je do końca opakowania i czy normalne jest krwawienie po połowie ( 12 tabletek) drugiego opakowania?

Witam,
zdecydowanie powinna Pani zmienić tabletki, także proponuję udać się na wizytę do ginekologa.
Odstawienie po raz kolejny tabletek bez zachowania długości cyklu spowoduje jego rozregulowanie.