Krwawienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 22 lata, przez trzy lata brałam tabletki antykoncepcyjne i dobrze się czułam. Zrobiłam rok przerwy i lekerz przepisał mi inny preparat. Skończyłam pierwsze opakownie i krwawienie z odstawienia pojawiło się 3 dnia przerwy, ale trwało tylko 1 dzień. Następnie były 2 dni przerwy i nagle pojawiła się krew, ale bardzo nie wiele, i od tej pory bardzo plamie ciemne, brazowe, plamy ze skrzepami i fragmentami błony, czy nie wiem czego. Boli mnie ciągle podbrzusze i jajniki. Już 5 razy miałm zapalenie jajników i leżałam w szpitalu, boję się czy coś złego się nie dzieje, a jutro mam zacząć nowe opakowanie. Nigdy tak nie miałam, gdy wcześniej brałam tabletki. Ogólnie czuję się rozbita, przygnębiona, bo to boli. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą być mniej obfite niż przed włączeniem leku. Tym niemniej, jeśli miesiączka jest bardzo bolesna, to, biorąc pod uwagę Pani wcześniejsze obciążenia, polecam skontaktować się z lekarzem.