Krwawienia z nosa a przypalanie naczynek u 40-letniej osoby

Od dziecka mam problem z krwawieniami z nosa, miałam kilkakrotnie przypalane naczynka u laryngologa i brałam cyclonamine, teraz dostałam skierowanie do szpitala na zabieg odwarstwienia śluzówki nosa. Mam lekkie obawy i proszę o radę, czy warto robić ten zabieg, czy krwawienia ustąpią, jak przebiega sam zabieg i czy jest bolesny oraz czy mogą wystąpić jakieś powikłania po zabiegu np. możliwość odklejania śluzówki. Z góry dziękuję.

Jeżeli to duże krwawienie i powoduje anemię to trzeba odwarstwić śluzówkę. Jeżeli to małe krwawienie to wystarczą wielokrotne koagulacje chemiczne azotanem srebra lub przypalanie elektrokoagulacją. Odwarstwienie robimy na końcu. Ale ja Ciebie nie widzę więc nie mogę decydować o sposobie Twojego leczenia bez osobistego zbadania.