Krwawienie 2 tygodnie po przerwie w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam,stosuje tabletki antykoncepcyjne(daylette).Biore teraz siodme opakowanie,wszystko bylo dobrze,mialam okres i po dwuch tyg.znow dostalam krwawienie trwalo 5 dni.Bardzo sie niepokoje,czy moze byc to ciaza? Bardzo prosze o porade z gory dziekuje,pozdrawiam...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie to najpewniej działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Ponieważ może być to także wynik schorzeń dróg rodnych, gdyby takie krwawienie się powtórzyło, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.