Krwawienie 5 dni po zabiegu łyżeczkowania macicy

Witam, 5 dni temu przeszłam zabieg łyżeczkowania macicy. W dniu zabiegu i następnym miałam bardzo delikatne krwawienie, przez kolejne dwa dni już tylko brązowawe plamienie. Dzisiaj jednak dość nagle pojawiło się znów żywo czerwone krwawienie. Nie jest ono bardzo obfite, słabsze niż miesiączka. Podbrzusze lekko pobolewa, niemal niezauważalnie, nie mam gorączki. Czy powinnam się martwić, czy może jest to normalne? Czy istnieje możliwość, że w tak krótkim czasie od zabiegu pojawiła się miesiączka?

Lek. Tomasz Budlewski

Miesiączka jest mało prawdopodobna. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Jeżeli krwawienie nadal się utrzymuje konieczne jest udanie się do lekarza ginekologa.