Krwawienie 7 dni po owulacji, ból jajnika, skurcze - co może być przyczyną?

Witam, w 26 dniu cyklu (cykle ok. 31 dni (29-32)) pojawiło się u mnie 2-dniowe krwawienie (nie plamienie) - słabsze niż w 1. dniu miesiączki, bardziej różowo-brązowe, niewiele "żywej krwi". W tym czasie i przez kilka kolejnych dni miałam bolesne kłucia jajników oraz skurcze nad kością łonową. W dni spodziewanej miesiączki zauważyłam maleńkie brązowawe plamienie i jak do tej pory cisza.. (jest 34 dzień cyklu), miesiączki brak. Temperatura ciała to ok. 37,1. Mam 24 lata. Czy to dwudniowe krwawienie mogło być miesiączką? Czy to jakieś wahania hormonów? Mogą być to objawy zapalenia przydatków? A może ciąża? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! P.

Witam serdecznie!

Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie postawić diagnozy. Opisywane przez Panią dolegliwości powinny Panią skłonić do jak najszybszej wizyty u ginekologa. Jeżeli współżyje Pani regularnie, warto wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ciąży.
Innymi, prawdopodobnymi przyczynami Pani dolegliwości może być zapalenie przydatków (choć tu najczęściej współtowarzyszą upławy) lub endometrioza ( na którą wskazuje występowanie dolegliwości na kilka dni przed miesiączką). Zaburzenia hormonalne ze względu na silne dolegliwości bólowe są raczej mało prawdopodobne.
Raz jeszcze zachęcam do wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam