Krwawienie a antykoncepcja

Moją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną wzięłam w pierwszy dzień miesiączki, i pomimo że to już 13 tabletka, caly czas mam krwawienie. Czy to normalne, żebym miała tak długo miesiączkę? Kiedy ona się skończy? Przecież już niedługo koniec pierwszego opakowania i przyjdzie wyczekiwane krwawienie:( Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno mi przewidzieć, kiedy skończy się obecne krwawienie... Plamienia i krwawienia śródcykliczne są jednym ze skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Mogą pojawiać się przez pierwsze 3-4 miesiące stosowania. Jeśli się utrzymują dłużej lub są bardzo uciążliwe, jest możliwość zmiany preparatu na inny, zwierający więcej hormonów.

Pozdrawiam!