Krwawienie a hemoroidy pierwszego stopnia

Witam. Około trzech miesięcy temu pojawiła się u mnie krew w stolcu. Udałem się do lekarza rodzinnego następnie do proktologa, który wykonał rektoskopię, która wykazała hemoroidy pierwszego stopnia. Po kuracji przez pewien czas był spokój jednak po jakiś dwóch miesiącach krwawienie wróciło, tym razem "w towarzystwie" dużej ilości gazów. Gazy występują głównie po godz. 14 niezależnie od tego ile i co wcześniej jem. W czym może tkwić problem? Czy jest to związane z hemoroidami ? Pozdrawiam Mariusz

Wzdęcia brzucha i trudności w oddawaniu wiatrów raczej nie mają nic wspólnego z chorobą hemoroidalną. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem.