Krwawienie a wkładka miedziana

Dzień dobry. Od stycznia mam założoną wkładkę miedziana. Mój cykl miesięczny wynosi 0d 23 do 24 dni. Dziś jestem w 14 dniu cyklu i dostałam lekkiego krwawienia. Czym może być spowodowane te krwawienie? Czy to kolejna miesiączka? Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Opisywane przez Panią krwawienie spowodowane jest zapewne samą wkładką. Zwykle takie działanie niepożądane pojawia się na początku stosowania IUD i mija najdalej po kilku miesiącach. Jeśli problem będzie powtarzał się dłużej niż przez 2-3 cykle i/lub krwawienie stanie się obfite, proszę udać się do swojego lekarza (najlepiej tego, który zakładał wkładkę).
Pozdrawiam!