Krwawienie - ale nie w tym terminie, co trzeba

Biorę **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) od 5 miesięcy. W połowie branie piątego listka wystąpiło u mnie krwawienie (w sumie wyglądało jak krwawienie z odstawienia) - trwało 5 dni. Dodam, że nie zapomniałam żadnej tabletki, a takie sytuacje wcześniej się nie zdarzały. Jakie mogą być przyczyny tego krwawienia i czy powinnam się niepokoić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyczyny krwawienia śródcyklicznego mogą być różne. Nie jest wykluczone, że to działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych, choć biorąc pod uwagę, że było to już piąte opakowanie, nie jest to bardzo prawdopodobne. Nie obędzie się bez wizyty u ginekologa, który zbada Panią i oceni, czy przyczyna nie jest organiczna - nadżerka szyjki macicy, mięśniak(i), polip, infekcja.

Pozdrawiam serdecznie!