Krwawienie, ból brzucha i mdłości po współżyciu u 18-latki trzy tygodnie po cesarskim cięciu

Jestem trzy tyg po cesarskim cieciu. Wczoraj w czasie wspolzycia zaczela leciec mi krew.. pozniej byli jej jeszcze troche.. dzis nie ma juz nic .. boli mnie tylko brzuch tak jak wczesniej kiedy go.uciskam ale boli rowniez teraz kiedy chodze. No i tak jak wczesniej nad i pod miejscem gdzie mialam supelki od szwow..czy moglam cos uszkodzic? Np ta rane w macicy ?Nie chce panikowac i od razu jechac do szpitala? Do tego jest mi niedobrze dodam ze przed st. Nie bylo juz krwawienia tylki brazowe plamki

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jest Pani jeszcze w trakcie połogu. Połóg trwa 6 tygodni. W okresie tym współżycie jest niezalecane. Po cesarskim cięciu, które jest zabiegiem operacyjnym okres rekonwalescencji trwa różnie długo - zależy to od ogólnego stanu zdrowia, chorób w czasie ciąży, indywidualnych predyspozycji organizmu, itd. Rana na skórze już jest zapewne prawie lub całkowicie zagojona, jednak szew na macicy goi się wg różnych badań między rok a dwa lata. W związku z tym przez ten okres czasu niezalecane jest zachodzenie w kolejną ciążę (wskazana antykoncepcja), gdyż może to stanowić zagrożenie dla płodu i matki.
Odchody krwawe mogą się pojawiać w trakcie intensywnych ćwiczeń, wysiłku fizycznego, aktywności seksulanej jeszcze przez 2-3 tygodnie.
Wskazana kontrola u ginekologa jeśli objawy bólowe nie ustąpią.